Jak dbamy o kurczaki

Prowadzimy gospodarstwo zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju, oferując prawdziwe jedzenie z prawdziwej, ekologicznej farmy. U nas obieg jest zamknięty – pastwiska stanowią pożywienie dla naszych ptaków, a te codziennie dostarczają im nawozu, użyźniając je i dbając o ogólną kondycję gleby. 

 

Zadbana gleba to dobrze odżywione rośliny, rośliny odżywiają kurczaki, kurczaki odżywiają nas.

 

Co nas wyróżnia?

 

  • Odpowiednio je karmimy, 
  • Nie stosujemy antybiotyków, stymulatorów wzrostu i kokcydiostatyków ani żadnych innych nie naturalnych dodatków . 
  • Kurczaki żyją w swoim naturalnym rytmie, bez sztucznego oświetlenia, budzą się wraz ze wschodem słońca i zasypiają po zachodzie. Oczywiście w ciągu dnia mają kilka drzemek.
  • Nie obcinamy im dziobów, co jest częstą praktyką w konwencjonalnych hodowlach,  aby zmniejszyć kanibalizm. U nas ptaki zachowują się naturalnie, potrzebują więc dziobów do łapania insektów, skubania trawy oraz dziubania w ziemi. 
  • Skupiamy się na jakości, nie na ilości. Mamy ograniczoną ilość kurczaków, a nasze gospodarstwo działa w trybie sezonowym – od maja do września. 
  • Dajemy im możliwość wylegiwania się w promieniach słońca i codziennie zapewniamy im odpowiednia dawke ruchu, uwalniajac tym samym ich naturalny behawioryzm.

Nasze kurczaki to szczęśliwe kurczaki. Z ptasim zapałem korzystają z wolności, czując chłodną trawę pod stópkami i ganiając za wszelakimi insektami obecnymi na pastwisku. Takie wychowanie z troską sprawia, że Ty możesz cieszyć się głębią autentycznego smaku mięsa – dokładnie takiego, jak być może pamiętasz za czasów naszych dziadków.