Jak karmimy?
Nasze zwierzęta w odchowalni karmimy własną mieszanką karmy ze zbóż pochodzących od lokalnych rolników. Ponadto jako uzupełnienie diety dostają codziennie świeżą zielonkę: mniszek lekarski, lucerna koniczyna oraz naturalny antybiotyk – pokrzywę. Dodatkowo rozdrobniony czosnek do wody służący jako naturalny antybiotyk.
Dzięki temu, że mamy swoją mieszalnię pasz możemy sami przygotowywać karmę dla piskląt już od 1 dnia. Pokarm dla naszych ptaków składa się z kukurydzy, pszenicy, jęczmienia i makucha sojowego. Są to polskie ekologiczne zboża od rolników z Dolnego Śląska.
Współczesne badania farmakologiczne i kliniczne potwierdziły silne właściwości czosnku: bakteriobójcze, antywirusowe, grzybobójcze, przeciwrobaczycowe, a także przeciwutleniające, przeciwzapalne i odkażające. Skoro więc sami leczymy się czosnkiem to powinniśmy stosować go również szeroko w profilaktyce i leczeniu naszych zwierząt. Czosnek w odróżnieniu od antybiotyków nie osłabia organizmu, a wręcz odwrotnie, działa ogólnie wzmacniająco i wszechstronnie, nie powoduje powikłań i nie jest toksyczny. Choć jest znany i stosowany od wieków jego moc jest ciągle taka sama bo bakterie nie uodporniły się na niego.
Stosujemy również jako dodatek do karmy węgiel drzewny z drzew liściastych. Węgiel drzewny to, wspaniały, naturalny lek, stosowany od pokoleń, skuteczny na wiele schorzeń ludzi i zwierząt. Profilaktyka węglem drzewnym to terapia stara jak świat, ale właśnie dziś w dobie chemizacji żywienia i zatrucia środowiska okazuje się dodatkiem najnowocześniejszym. Od pierwszego dnia dostają ten „cudowny proszek”.
Ale to nie wszystko! Ptaki otrzymują od nas regularnie, zielone smaczki w postaci:
- młodego 7-dniowego jęczmienia. Udowodniono, że 7-dniowy jęczmień działa zbawiennie na ludzki organizm, a co dopiero na ptasi!
- świeżej pokrzywy, prosto z pobliskich lasów. Pokrzywy zawierają wiele witamin: A, C, E, B1, B2, B4, B5, B6, B9, K, H, dużo potasu i wapnia, magnezu, sodu, fosforu, miedzi, żelaza, manganu , cynku i selenu. . Ponadto pokrzywy zawierają dużą ilość białka, podczas gdy praktycznie nie ma w nich tłuszczów. Pokrzywę podajemy już od drugiego dnia ich życia. Gęsi nie jedzą pokrzyw ale za to uwielbiają mniszek lekarski.
- trawy, którą mogą jeść bez żadnych ograniczeń. Zawierają one całą gamę dobroci, między innymi chlorofil, beta karoten i mnóstwo witamin które mają kapitalny wpływ zarówno na układ odpornościowy, jak i trawienny.
- lucerny, prawdziwie naturalnej multiwitaminy, bogatej w białko, sole mineralne, beta karoten i dużą ilość pierwiastków śladowych niezbędnych do prawidłowego rozwoju ptaków
Co ważne, pożywienie jest dla nich nie tylko formą odżywienia organizmu, ale także zabawą. Kurczaki i perliczki uwielbiają łapać gałązki pokrzywy w dzioby i uciekać przed innymi osobnikami. A to zapewnia im wartościową dawkę ruchu, tak zbawienną dla ich zdrowia a finalnie jakości mięsa.
Jak to wpływa na jakość mięsa?
Być może pamiętasz ten „inny” smak mięsa drobiowego, pochodzącego z gospodarstwa babci i dziadka? Zapach rosołu ugotowanego na takim mięsie roznosił się po całej kuchni, a sama tuszka pełna była aromatu i wartości odżywczych.
I właśnie taki jest nasz drób pastwiskowy.
Wyjątkowa dieta, słońce, świeże powietrze oraz naturalna dawka ruchu sprawiają, że mięso naszych ptaków jest dużo zdrowsze, smaczniejsze i bardziej odżywcze, od mięsa konwencjonalnego.
Drób pastwiskowy to idealny wybór dla wszystkich, którzy chcą zainwestować w swoje zdrowie i chcą delektować się wybornym smakiem prawdziwego mięsa. W końcu „Jesteśmy tym, co jemy”.